حقوق

طبقه بندي هاي فرزند

یکشنبه, 03 بهمن 1395 ساعت 15:22

چک من سوخته حالا چگونه پولم و بگیرم؟

چک من سوخته حالا چگونه پولم و بگیرم؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
چک من سوخته حالا چگونه پولم و بگیرم؟ مستند به مواد 263 و 314 قانون تجارت به دادگاه حقوقی مراجعه فرمایید و کلیه ادله، اسناد و مدارکی که ثابت کند شما طلب کار هستید را  به قاضی محترم تقدیم کنید. در صورتی که طلب شما ثابت شد قاضی محترم پس از گرفتن ضامن معتبر حکم به پرداخت طلب شما می کند.
اگر در خارج ایران کشف حجاب کنم یا مشروب بخورم، وقتی برگردم ایران مجازات می شوم ؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
اگر در خارج ایران کشف حجاب کنم یا مشروب بخورم، وقتی برگردم ایران مجازات می شوم ؟ مستند به ماده 7 قانون مجازات، اگر هر یک از اتباع ایران در خارج از کشور مرتکب جرمی شوند در صورتی که در ایران یافت و یا به ایران اعاده گردند طبق قوانین ایران محاکمه و مجازات می شوند.
دریافت ربا ( سود پول ) از خارجی ها مجاز است؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
دریافت ربا ( سود پول ) از خارجی ها مجاز است؟ ربا در اسلام و در قانون منع شده و مجازات دارد، اما طبق نظریه 9348 مورخه 24/10/1366 شورای نگهبان، دریافت بهره و خسارات تاخیر تادیه از دولت ها، موسسات، شرکت ها و اشخاص خارجی که بر حسب مبانی عقیدتی خود دریافت آن را ممنوع نمی دانند شرعا مجاز است. لذا مطالبه وصول این گونه وجوه، مغایر با قانون اساسی نیست و اصول 43 و 49 قانون اساسی شامل این مورد نمی باشد.
دوچرخه یا موتور سواری زنان جرم است؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
دوچرخه یا موتور سواری زنان جرم است؟ قانون مجازات اسلامی به صراحت در این مورد حکمی ندارد. و در مقررات دیگر هم نص صریحی مبنی بر جرم بودن عمل مذکور دیده نمی شود، لذا طبق ماده 2 قانون مجازات و ماده 4 دادرسی کیفری و اصل برائت و تفسیر به نفع متهم، نمی توان عمل مذکور را جرم محسوب کرد. بدیهی است در صورت لزوم مجوز های لازمه برای استفاده از آن وسیله باید اخذ شود.
اگه عکسم و بدون حجاب رو پروفایلم بذارم مجازات داره؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
اگه عکسم و بدون حجاب رو پروفایلم بذارم مجازات داره؟ باید دید منظور از با حجاب، بد حجاب و بی حجاب چیست. مجازات شخص بی حجاب با بد حجاب متفاوت است، و اگر عکسی بد حجاب یا بی حجاب در پروفایل تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک یا هر سایت دیگری منتشر کنید، جرم محسوب شده و حسب مورد طبق مقررات مربوطه مجازات اعمال می شود. مگر آنکه دسترسی به آن عکس برای عموم مطلقا بسته باشد.
تنبیه کودکان توسط خانواده یا معلم جرم است؟ - 5.0 out of 5 based on 3 reviews
تنبیه کودکان توسط خانواده یا معلم جرم است؟ مستند به بند  ت ماده 158 قانون مجازات اسلامی ، اقدامات والدین و اولیای قانونی و سرپرستان صغار و مجانین که به منظور تادیب یا حفاظت آن ها انجام می شود، اگر در حدود متعارف و حدود شرعی و قانونی تادیب و محافظت آنها باشد مشکلی ندارد. این حق فقط مخصوص اشخاص مذکور است و معلم این اختیار را ندارد.
چهارشنبه, 22 دی 1395 ساعت 16:38

با پولی که پیدا کرده ایم چکار کنیم؟

با پولی که پیدا کرده ایم چکار کنیم؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
با پولی که پیدا کرده ایم چکار کنیم؟ مستند به ماده 162 قانون مدنی اگر کسی مالی پیدا کند که قیمت آن کم تر از یک درهم که وزن آن 12/6 نخود نقره باشد می تواند آن را تملک کند و الا طبق ماده 163 همان قانون باید یک سال تعریف کند. اما این ماده یک حکم عام است و اگر مقررات خاصی در این مورد باشد باید طبق آن عمل کرد ( مثلا پول پیدا شده در هواپیما را عموما باید به مسئولین همان مجموعه داد ) پس مکان و مبلغ مال پیدا شده مهم است. در عموم مواقع رویه آن است که به نزدیک ترین پایگاه پلیس تحویل دهید و رسید آن را دریافت کنید.
هک تلگرام یا اینستاگرام جرم است؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
هک تلگرام یا اینستاگرام جرم است؟ بله هک حتی اگر توسط همسر یا نزدیک ترین افراد هم انجام شود جرم محسوب شده و مجازات دارد. ضمنا یاد آور می شویم که تبیلغاتی مانند هک تلگرام و ... معمولا پایه و اساسی ندارد و بهتر است به این تبلیغات دروغین توجه ای نداشته باشید. خواهشمندیم این افراد کلاهبردار را به پلیس یا مقامات قضایی معرفی کنید تا جلوی اعمال مجرمانه آنان گرفته شود.
آیا ثبت ازدواج موقت ( صیغه ) الزامی است؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
آیا ثبت ازدواج موقت ( صیغه ) الزامی است؟ طبق ماده 21 قانون حمایت خانواده ( مصوب 1/12/1391)ثبت نکاح موقت در موارد زیر الزامی است :1-  باردار شدن زوجه 2- توافق طرفین 3- شرط ضمن عقد. ماده مذکور نکاح موقت را تابع موازین شرعی و مقررات قانون مدنی دانسته است. لذا پیشنهاد می شود، حتما ثبت را انجام دهید و شروط ضمن عقد هم به صراحت در آن قید نمائید.
آیا رای دادگاه مبنی بر عدم تمکین زن، به مرد اجازه ازدواج مجدد را می دهد؟ - 5.0 out of 5 based on 4 reviews
آیا رای دادگاه مبنی بر عدم تمکین زن، به مرد اجازه ازدواج مجدد را می دهد؟ مستند به بند 3 ماده 16 قانون حمایت خانواده 53 ، عدم تمکین زن یکی از موارد درخواست مرد برای ازدواج مجدد است، اما با عنایت به قانون حمایت خانواده مصوب 91 و مواد 16 و 17 قانون حمایت خانواده مصوب 53 و مقررات مرتبط، صدور حکم عدم تمکین به تنهایی جواز ازدواج مجدد نیست و مرد باید به دادگاه مراجعه و تقاضانامه ای را به پیوست حکم عدم تمکین و ادله مثبته دیگر در این خصوص تقدیم دادگاه کند.  تصمیم گیری نهایی با توجه به مواد مذکور طبق شرایط لازمه با دادگاه است.
مجازات خیانت زن به شوهر یا شوهر به زن چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review
مجازات خیانت زن به شوهر یا شوهر به زن چیست؟   خیانت مصادیق مختلفی دارد و نمی توان حکم کلی داد، اما اگر منظور از خیانت رابطه نامشروع جنسی همسر است، باید به ماده 225 قانون مجازات رجوع کرد که عنوان می دارد حد زنا برای زانی محصن و زانیه محصنه، رجم است. و تحت شرایطی هم بجای رجم حکم اعدام صادر می شود.مجازات عمل مذکور در شرایط مختلف کاملا متفاوت است و جهت تعیین مجازات معیار های مختلفی را باید در نظر گرفت.
آیا توهین به پیامبر یا ائمه جرم است ؟ - 5.0 out of 5 based on 2 reviews
آیا توهین به پیامبر یا ائمه جرم است ؟   مستند به ماده 262 قانون مجازات اسلامی، دشنام یا قذف پیامبر اعظم (ص) و یا هر یک از انبیای عظام الهی (( ساب نبی )) محسوب شده و حکم مجرم اعدام است. همچنین طبق تبصره ماده مذکور دشنام یا قذف هر یک از ائمه معصومین (ع) و یا حضرت فاطمه زهرا (س) در حکم سب نبی است.
آیا فرزندان از مادر به تساوی ارث می برند؟ - 5.0 out of 5 based on 3 reviews
آیا فرزندان از مادر به تساوی ارث می برند؟   طبق نص ماده 907 قانون مدنی اگر فرزندان همه پسر باشند بالسویه بین آنها تقسیم می شود. و اگر همه دختر باشند  مثل مورد قبل بالسویه ارث می برند. اما اگر اولاد متعدد باشند و بعضی از آن ها پسر و بعضی دختر، در این صورت پسر دو برابر دختر ارث می برد.
صفحه1 از2
ارسال پرسش جدید

- افراد خبره پاسخ سوال شما را می دهند تا بدلیل نداشتن علم و اطلاع کافی از قانون حقوقتان پایمال نشود.
- قبل از ارسال سوال جدید حتما آن را جستجو کنید

      

All rights reserved 2017 ©  Mortezashokrizadeh

IRAN , TEHRAN 3:30  |  Legal base,  Islamic Republic of Iran

ایران ، تهران |  هرگونه کپی برداری  تنها با ذکر منبع و  لینک به این سایت مجاز است

Please publish modules in offcanvas position.