حقوق

پنج شنبه, 11 دی 1348 ساعت 03:30

آیا رای دادگاه مبنی بر عدم تمکین زن، به مرد اجازه ازدواج مجدد را می دهد؟

(4 رای‌ها)
آیا رای دادگاه مبنی بر عدم تمکین زن، به مرد اجازه ازدواج مجدد را می دهد؟ - 5.0 out of 5 based on 4 votes

آیا رای دادگاه مبنی بر عدم تمکین زن، به مرد اجازه ازدواج مجدد را می دهد؟

مستند به بند 3 ماده 16 قانون حمایت خانواده 53 ، عدم تمکین زن یکی از موارد درخواست مرد برای ازدواج مجدد است، اما با عنایت به قانون حمایت خانواده مصوب 91 و مواد 16 و 17 قانون حمایت خانواده مصوب 53 و مقررات مرتبط، صدور حکم عدم تمکین به تنهایی جواز ازدواج مجدد نیست و مرد باید به دادگاه مراجعه و تقاضانامه ای را به پیوست حکم عدم تمکین و ادله مثبته دیگر در این خصوص تقدیم دادگاه کند.  تصمیم گیری نهایی با توجه به مواد مذکور طبق شرایط لازمه با دادگاه است.

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ارسال پرسش جدید

- افراد خبره پاسخ سوال شما را می دهند تا بدلیل نداشتن علم و اطلاع کافی از قانون حقوقتان پایمال نشود.
- قبل از ارسال سوال جدید حتما آن را جستجو کنید

      

All rights reserved 2017 ©  Mortezashokrizadeh

IRAN , TEHRAN 3:30  |  Legal base,  Islamic Republic of Iran

ایران ، تهران |  هرگونه کپی برداری  تنها با ذکر منبع و  لینک به این سایت مجاز است

Please publish modules in offcanvas position.